Sveicam slēpņu sērijas „Mans dārgums Latvijā” sacensību uzvarētājus!

Latviešu valodas aģentūra 24. septembrī atklāja diasporas slēpņu sēriju „Mans dārgums Latvijā” un unikālas slēpņu meklēšanas sacensības, mudinot atrast visus 33 sērijas slēpņus. Sacensības ir beigušās un steidzam ziņot par čaklākajiem slēpņotājiem, kuri balvās saņems vērtīgas grāmatas. Kopā sērijas slēpņi ir atrasti vairāk nekā 900 reižu, saņemti 35 favorītpunkti. Visus 33 slēpņus atraduši 8 slēpņotāji, sacensību kopējais dalībnieku skaits sasniedz teju 400*.

Pirmais – nepilnās piecās diennaktīs no slēpņu sērijas publicēšanas – visus 33 slēpņus atrada slēpņotājs ar segvārdu zona777. Citējot viņa piedzīvoto: “Sākās viss nevainīgi. Braucu uz darbu. Apdaru visu neatliekamo un izskrienu pirmajā aplītī savākt Č, G un Ņ. Atpakaļ pie darbiem. Vakarpusē izskrienu lielāku apli – Ž, A, F, V, J, Ļ un U. Sestdienas rīts. It kā nekur netaisos doties, bet jau pēc stundas pildu degvielu Vecumniekos un esmu ceļā uz Sēliju un Latgali… Atrodu D, H, O, C, M un R un jūtu, ka āķis lūpā – gribu pabeigt visu sēriju. Svētdien dodos uz Zemgali – N, Ū, Ī un T. Pirmdien pirms darba atrodu Ģ un B. Tad darbā kārtīgi pastrādāju, lai otrdienu izbrīvētu Kurzemei. Otrdien startēju agri un brīnišķīgu saullēktu piedzīvoju, jau tuvojoties Embūtes baznīcai. Kolosāla diena Kurzemē – E, Z, P, L, Ē, K, S, Š, I un Ķ. Burts Ā kā pēdējais atrasts trešdien plkst. 7.35, izmetot līkumu ceļā uz darbu. Tas nu ir paveikts – 25 minūtes pirms aprit piecas diennaktis no sērijas publicēšanas. Kopumā nobraukti 3000 km. Paldies par piedzīvojumu piecu diennakšu garumā!”

Visus 33 slēpņus atraduši un balvas saņem Sarkangalvīte, viesis2010, Latgals, tija.ez, _N_K, Eviii93, ZiedsLV. Pēc paveiktā Latgals raksta: “Jā, mēs neesam normāli. 33 stundās 2000 km un sērija “Mans dārgums Latvijā” ir atrasta!”

Balvas saņem arī Catanic (29 slēpņi), EdmundsD (18 slēpņi), vardes (18 slēpņi), Matisons! (18 slēpņi), jninja (16 slēpņi), DoctorZG (16 slēpņi), IntarsSanda (14 slēpņi), KrystsZ (12 slēpņi), Gatisk (12 slēpņi), iceseal (11 slēpņi), shevijs (10 slēpņi), sawljuks (9 slēpņi).

Nomināciju “Ātrums” iegūst Cauna, 17 minūtes pēc sērijas publicēšanas atrodot slēpni K – Kalna līnija. Mazbānītis.

Nomināciju “Ātrākais rīdzinieks” iegūst ViltusZachis – plkst. 8.25 atrodot Nordeķu muižas slēpni.

Nomināciju “Fotokaraliene” iegūst simka. par slēpņu ierakstiem pievienotajām krāšņajām fotogrāfijām.

Nomināciju “Interesanto stāstu autors” iegūst Busjaulabi un ronalds.k.

Atgādinām, ka katram slēpņu sērijas “Mans dārgums Latvijā” slēpnim ir krustvecāki – diasporas  latvieši 18 valstīs: Austrālijā, Lielbritānijā, Grieķijā, Gruzijā, Īrijā, Čehijā, Kanādā, Zviedrijā, Vācijā, ASV, Igaunijā, Jaunzēlandē, Skotijā, Norvēģijā, Spānijā, Austrijā, Francijā un Šveicē.

Sakām paldies gan savā, gan krustvecāku vārdā ikvienam aktīvajam, enerģiskajam un azartiskajam slēpņotājam! Sacensības ir beigušās, bet slēpņu sērija joprojām gaida ciemiņus.

* 22. oktobra dati