Līdz 6

Kur esam? Latvijā!

Lietotne izstrādāta ESF projektā Nr.8.3.1.1/16 „Kompetenču pieeja mācību saturā”.

Lietotne veidota kā spēle un paredzēta Latvijas kultūras un dabas daudzveidības iepazīšanai, vārdu krājuma papildināšanai, zināšanu nostiprināšanai un latviešu valodas apguvei.
Spēle ietver 6 tematus – Ceļojums sākas, Pļavā, Mežā, Pasakā, Pilsētā, Pie jūras. Katram tematam ir trīs līmeņi. Iegūstot katrā līmenī noteiktu punktu skaitu, tiek atklāts katras tēmas talismans. Atklājot visus 6 talismanus, saņem galveno balvu – Latvijas draudzības aproci.

Lietotne izmantošanai datorvidē. atvērt
Lietotne izmantošanai viedtālruņos.

 

Latviešu valodas bilžu vārdnīca

Bilžu vārdnīca izstrādāta ESF projektā Nr.8.3.1.1/16 „Kompetenču pieeja mācību saturā”.

Bilžu vārdnīcas drukas versija

Šeit pieejama bilžu vārdnīca, ko ērti lejuplādēt vai izdrukāt. Bilžu vārdnīcai ir četras daļas: Es pats; No rīta līdz vakaram; Pasaule; To der zināt. Katrā vārdnīcas daļā ir ne tikai noteikts vārdu krājums, bet arī dažādi vārdu savienojumi un gramatiski modeļi ar šiem vārdiem.

lejupladet

Bilžu vārdnīcas digitālā versija

Bilžu vārdnīcas digitālajā versijā ietvertais vārdu krājums ir sadalīts tematiski un papildināts ar interesantiem uzdevumiem. Sākumā vārdnīcas lietotājs apgūst vārdu krājumu, tad izvēlas tematam atbilstošus uzdevumus un nostiprina zināšanas.

Atvērt
Bilžu vārdnīcas digitālā versija izmantojama datorvidē.
Bilžu vārdnīca izmantošanai viedtālruņos.

Spēle Atrodi burtus!

Spēle paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem. Spēles uzdevums – “burtu šūnās” sameklēt un atzīmēt norādītos burtus. Spēlē tiek norādīts burtu meklēšanas laiks, iespējams veidot sacensības.

Atvērt

Interaktīvā ābece Mācies pats!

Interaktīvā ābece paredzēta 5-7 gadus veciem bērniem. Spēlē ir trīs uzdevumi ar katru latviešu valodas alfabēta burtu (kopā 99 uzdevumi). Spēle palīdzēs bērniem saistošā veidā iepazīt burtus.

Atvērt

Spēle Atrodi vārdus!

Spēle paredzēta pirmsskolas vecuma bērniem. Spēles uzdevums – sameklēt norādītos vārdus. Spēlē iekļautas 10 tēmas: es esmu skolēns, uz ielas, mājās, apģērbsimies, gatavojam ēst, svētki, laukos, dabas dāvanas, zoodārzā, sports.

Atvērt

Spēle Klausies un runā!

Interaktīvā spēle paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Materiālā iekļautas sešas tēmas: svētki, lauki, brīvdiena, māja, pilsēta, skola. Spēle paredzēta vārdu krājuma bagātināšanai. Katrai tēmai ir 4 apakštēmas, katrai apakštēmai 2 uzdevumi (kopā 48 uzdevumi).

Atvērt

Klausies un raksti!

Izdales materiāls fonemātiskās dzirdes un rakstītprasmes attīstībai.

Atvērt

Lasi un raksti!

Izdales materiāls lasītprasmes un tekstveides prasmju attīstībai.

Atvērt

Spēle Valodiņa

Spēle paredzēta pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem. Spēlē iekļauti 10 valodas piedzīvojumi: dzimšanas diena, pagalmā, bērnudārzā, uz ielas, rotaļlietu veikalā, laukos, pastaiga mežā, Lieldienas, ekskursija uz zoo, ceļojums. Pildot uzdevumus, bērni bagātinās savu vārdu krājumu, pilnveidos klausīšanās, rakstīšanas un lasīšanas prasmi.

Katrā tēmā ir trīs uzdevumi, par pareizi veiktiem uzdevumiem ir iespēja saņemt diplomu.

Atvērt

Mācību un pārbaudes uzdevumi 5-6 gadus veciem diasporas bērniem

Autori: Una Auziņa, Iluta Losberga, Iveta Marševska

Mācību līdzeklis paredzēts pirmsskolas vecuma bērniem. Tajā iekļauti 9 temati: cāļus skaita rudenī, kas notiek rudenī?, cik daudz svētku!, gaismas laiks, ieejam jaunā gadā, garajos ziemas vakaros, pavasaris jau nāk!, spēlējam teātri, zaļais laiks. Pildot uzdevumus, bērni bagātinās savu vārdu krājumu, pilnveidos klausīšanās, rakstīšanas un lasīšanas prasmi.

Atvērt

Krāsojamie komiksi

Autori: Līga Gēmute
Māksliniece: Juta Tīrona

Komiksi veidoti, lai palīdzētu bērniem apgūt latviešu valodas
gramatikas pamatus – lietvārdu locīšanu. Komiksu sēriju  papildina
uzdevumi un izgriežamas pirkstiņlelles.

Dēka ogulājā Atvērt
Dēka mežā atvērt
Dēka lazdu kalnā atver
Dēka gurķu dobē atvērt
Dēka auzu laukā atvērt

Darba lapas Krāso! Runā! Raksti!

Autore: Česlava Celitāne
Māksliniece: Santa Celitāne

Plašais, integrētais materiāls ir ērti drukājams un izmantojams latviešu valodas apguvē pašiem mazākajiem. Ietvertie uzdevumi palīdz attīstīt sīko pirkstu muskulatūru, pilnveido lasītprasmi un rakstītprasmi. Materiāls izmantojams visa gada garumā.

Atvert

Spicītes darba burtnīcas

Pavasaris atvert
Rudens atvert
Vasara atvert
Ziema atvert

Krāsojamā grāmata Burti nāk!

atvert

 

Animācijas filmas Zīmuļu stāsti

Bērniem ir iespēja noskatīties un noklausīties 16 skolēnu veidotas animācijas filmas. Katrā animācijas filmā ir attēlota viena pasaka no “Zīmuļu stāstiem”, kuros ir apkopotas 10 aizraujošas pasakas, kuras stāsta zēns Artis.

Bērniem ir arī iespēja izkrāsot 13 attēlus.

atvērt

Video raidījumi Tofiks mācās latviešu valodu

Video raidījumi 15 sērijās, kuros Tofiks jautri un dzīvespriecīgi mācās latviešu valodu kopā ar skolotāju Lieni un bērniem. Katras sērijas garums ir 25-26 min. 

atvērt