Diasporai
Programmas un to papildmateriāli
Gadus veciem skolēniem
Latviešu valodas programma 5–6 gadus veciem diasporas skolēniem Lejuplādēt Metodiskais pielikums diasporas programmām 5–6 gadus veciem diasporas skolēniem Lejuplādēt Mācību nodarbību konspekti 5–6 gadus veciem diasporas skolēniem Lejuplādēt Digitāls mācību materiāls “Mācību un pārbaudes uzdevumi” 5–6 gadus veciem diasporas skolēniem Atvērt Rotaļas latviešu valodas apguvē ar Ilgu Reiznieci 5–6 gadus veciem diasporas skolēniemSkābi gurķi Atvērt Mārtiņa gailīši Atvērt Saule un Mēness Atvērt Sī sesku, sū sesku Atvērt Si si Sietiņš I un II Atvērt Mēs ejam, mēs ejam… Atvērt Gadus veciem skolēniem
Latviešu valodas programma 7–9 gadus veciem diasporas skolēniem Lejuplādēt Metodiskais pielikums diasporas programmām 7–9 gadus veciem diasporas skolēniem Lejuplādēt Mācību nodarbību konspekti 7–9 gadus veciem diasporas skolēniem Lejuplādēt Latviešu valodas mācību un pārbaudes uzdevumi diasporas nedēļas nogales skolām 7–9 gadus veciem bērniem (darba lapas) Lejuplādēt Latviešu valodas mācību un pārbaudes uzdevumi diasporas nedēļas nogales skolām 7–9 gadus veciem bērniem (skolotāju lapas) Lejuplādēt Rotaļas latviešu valodas apguvē ar Ilgu Reiznieci 7–9 gadus veciem diasporas skolēniemIr jau visi mūsu bērni Atvērt Savas acis izraudāju Atvērt Beķercepti kliņģerīši Atvērt Gani gani Atvērt Bagātais un nabagais Atvērt Es ar sauli saderēju Atvērt gadus veciem skolēniem
Latviešu valodas programma 10–12 gadus veciem diasporas skolēniem lejuplādēt Latviešu valodas mācību materiāli diasporas nedēļas nogales skolām 10–12 gadus veciem bērniem (darba lapas) lejuplādēt Latviešu valodas mācību materiāli diasporas nedēļas nogales skolām 10–12 gadus veciem bērniem (skolotāju lapas) lejuplādēt gadus veciem skolēniem
Latviešu valodas programma 13–14 gadus veciem diasporas skolēniem lejuplādēt Latviešu valodas programma diasporai (2004) lejuplādēt Programmu paraugi pamatizglītībā un vispārējā vidējā izglītībā lejuplādēt Mācību uzdevumi skolēnamEs lejuplādēt Es un ģimene lejuplādēt Es un citi lejuplādēt Es un ikdienalejuplādēt Es un Latvija lejuplādēt Skolotāja materiālsEs lejuplādēt Es un ģimene lejuplādēt Es un citi lejuplādēt Es un ikdiena lejuplādēt Es un Latvija lejuplādēt Pārbaudes uzdevumi skolēnamEs lejuplādēt Es un ģimene lejuplādēt Es un citi lejuplādēt Es un ikdiena lejuplādēt Es un Latvija lejuplādēt Materiāls skolotājamEs lejuplādēt Es un ģimene lejuplādēt Es un citi lejuplādēt Es un ikdiena lejuplādēt Es un Latvija lejuplādēt Vērtēšana pārbaudes uzdevumiemVērtēšana pārbaudes uzdevumiem lejuplādēt Bēgļiem un patvēruma meklētājiem
Latviešu valodas apguves programmas bēgļiem un patvēruma meklētājiem lejuplādēt Metodiskie materiāli
Mīklu domino Diasporas bērnu sacerētās mīklas par cilvēka ķermeni, apģērbu, māju, pilsētu un mežu savu mājvietu atradušas uz domino kauliņiem. Miniet nu!
Dažas idejas:
1. izliktajos kauliņos meklē un nosauc īsāko/garāko vārdu vai teikumu; lasa, dalot vārdus zilbēs; skaitļa vārdus nenosauc, bet parāda u.c.
2. atminējumu vārdiem izdomā un nosauc pāri, piem. mati-ķemme, pūce-tumsa, lidosta-ceļojums utt.
3. izmanto sagatavi, kurā ir tikai atminējumi, un sacer savas mīklas.Atvēt
(bez teksta)Valodas spēļu origami Griežam, lokām un mācāmies latviešu valodu: kustību spēles, zinātkāri jautājumi citam par citu, Latviju un latviešu valodu! Idejas valodas spēļu origami izmantošanai:
1. katrs skolēns izveido savu spēli. Pēc nejaušības principa skolēni uzdod klasē jautājumus cits citam. Šī metode iederēsies gan nodarbības sākumā, gan noslēgumā. Uzdodamo jautājumu bērni var noteikt arī skaitot skaitāmpantu, paralēli uz pirkstiem kustinot izveidoto spēli;
2. spēli var spēlēt arī grupās. Tad skolēni sastājas vienā līnijā. Par katru atbildēto jautājumu skolēns dodas soli uz priekšu. Uz vienu un to pašu jautājumu atbild visi grupas skolēni, atbildes nedrīkst atkārtoties. Kurš skolēns aiziet vistālāk, kļūst par uzvarētāju;
3. valodas spēle kalpo par pamatu mutiska vai rakstiska stāstījuma veidošanai.Atvēt Metamo kauliņu komplekts Metamo kauliņu komplektā ir ietverts vārdu krājums šādās tēmās: Ziemassvētki, Lieldienas, Jāņi, Latvijas valsts svētki un dzimšanas diena. Idejas darbam:
1. Ja bērns vēl nelasa – apskata attēlu un nosauc attēloto;
2. Ja bērns lasa – nolasa vārdu dažādos skaļumos (čukstus, klusām, skaļi, ļoti skaļi); nolasa vārdu tik reizes, cik nosaka kāds klasesbiedrs (var mest paralēli šim arī metamo kauliņu ar cipariem – kāds cipars uzkrīt, tik reizes lasa vārdu); pievieno vārdam vēl vienu vārdu (īpašības vārdu, darbības vārdu); iesaista konkrēto vārdu jautājuma, stāstījuma vai izsaukuma teikumā; skolēns nerāda citiem uzmesto vārdu, bet izdomā mīklu par to, pārējie to min; metamos kauliņus izmanto spēlei “Mēmais šovs”; skolēni veido kopīgu, saistītu stāstījumu par konkrētajiem svētkiem, secīgi iesaistot katru vārdu stāstījumā (met kauliņu viens pēc otra, turpina stāstījumu, vārdi var atkārtoties). Tematiski materiālu apkopojumiAtvēt Materiālu apkopojums “Ziemassvētki” Līdz 6 gadu vecumam Atvēt 7–15 gadus veciem skolēniem Atvērt Materiālu apkopojums “18.novembris – Latvijas Republikas proklamēšanas diena” lejuplādēt Materiālu apkopojums “Miķeļi un Mārtiņdiena” Līdz 6 gadu vecumam Atvēt 7–15 gadus veciem skolēniem Atvērt Materiālu apkopojums “4.maijs – Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena” lejuplādēt Materiālu apkopojums “Lieldienas” Apkopoti Latviešu valodas aģentūras izstrādātie materiāli par Lieldienām – spēles, uzdevumi, lugas, idejas svinēšanai.
Līdz 6 gadu vecumam Atvēt 7–15 gadus veciem skolēniem Atvērt Rotaļas Rotaļa “Peļu medības” Atvēt Rotaļa “Pūķa rotaļa” Atvēt Rotaļa “Rūķu paslēpes” Atvēt Rotaļa “Krāsu rotaļa” Atvēt Rotaļa “Cepuru rotaļa” Atvēt Rotaļa “Burtu rotaļa” Atvēt Mācību līdzekļi
Latviešu valoda 10-11 gadus veciem diasporas skolēniem. A2 valodas līmenis. 1. mācību gads. Latviešu valodas apguve diasporā ir ļoti daudzveidīga un interesanta, bet arī izaicinājumiem bagāta. Lai atbalstītu skolotāju šajā sarežģītajā, bet tanī pašā laikā tik nozīmīgajā un aizraujošajā darbā, LVA izveidojusi latviešu valodas apguves programmu (A2 līmenim) 10–14 gadus veciem diasporas pusaudžiem. Programma ir veidota trim gadiem, ņemot vērā diasporas latviešu skolu nodarbību norisi, tajā kopā ir 180 stundas. Tiks izstrādāti arī metodiskie ieteikumi skolotājam.
Pašlaik tiek izstrādāta 60 stundu programma un mācību materiāli pirmajam mācību gadam 10–11 gadus veciem pusaudžiem. Mācību materiāli veidoti, balstoties uz funkcionālo un komunikatīvo pieeju, kurā valoda, tās struktūra un daba tiek apgūta kontekstā – galvenokārt Latvijas kultūras, vēstures un sabiedriskās dzīves kontekstā. Sasniedzamais rezultāts tiek formulēts kā valodas prasmes atbilstoši LVA izstrādātajiem latviešu valodas prasmes līmeņu aprakstiem bērniem un pusaudžiem (https://maciunmacies.valoda.lv/wp-content/uploads/2021/04/LatviesuValodasPrasmesPamatlimenis_A4_2021-v2.pdf).Atvērt 1. ES UN MANA ĢIMENE Atvērt 2. AR DRAUGIEM Atvērt 3. SVĒTKI MANĀ ĢIMENĒ UN LATVIJĀ Atvērt 4. SVINAM ZIEMASSVĒTKUS / JĀŅUS Atvērt 5. PIEDZĪVOJUMU PASAULĒ Atvērt 6. SPORTS – TAS IR VESELĪGI! Atvērt 7. ĢIMENES CEĻOJUMS Atvērt Izziņas materiāls par Latvijas dabu, dzīvniekiem un skaistām apskates vietām Tuta meklē putnus Atvērt Tuta un Lapsa, bruņojušās ar binokli un pacietību, dodas dabā vērot putnus. Esi pacietīgs kopā ar viņām un uzzini, kādus putnus viņām izdosies pamanīt caur binokļa acīm!Sērija tapusi pateicoties Latviešu valodas aģentūras atbalstam.Tuta un Feneks Siguldā Atvērt Feneks ir ieradies Latvijā, lai apskatītu mūsu skaisto rudeni, un Tuta viņu aizvedusi uz Siguldu. Apskati Gleznotājkalnu, Turaidas pili, Gūtmaņa alu un Gauju kopā ar viņiem!Sērija tapusi pateicoties Latviešu valodas aģentūras atbalstam.Tuta un meža zvēri Atvērt Tuta un Lapsa dodas uz Līgatnes dabas takām, lai apciemotu meža zvērus. Tur viņām pievienosies arī mazais Mākonītis. Skaties un uzzini, kādus zvērus viņiem izdosies ieraudzīt!Sērija tapusi pateicoties Latviešu valodas aģentūras atbalstam.Tuta un Latvijas nacionālie simboli Atvērt Tuta un Lapsa devusies dabā, lai meklētu Latvijas nacionālos simbolus. Vai tu zini, kas tie ir? Arī Tuta to vēl nezina, bet viņai ir pienākusi vēstule dabas pastā. Varbūt ar tās palīdzību viņai izdosies tos atrast! Meklē kopā ar Tutu! Un klausies, kā Tuta dzied tautasdziesmu “Stāvēju, dziedāju”.Sērija tapusi pateicoties Latviešu valodas aģentūras atbalstam.Izziņas materiāli bērniem un jauniešiem Video materiāli integrējami mācību nodarbībās, apgūstot leksiku, pilnveidojot teksta izpratnes prasmes, jautājumu veidošanas prasmes, stiprinot dažādas klausīšanās un teksta uztveres stratēģijas.
Baltais un pelēkais zaķis – 2021. gada dzīvnieki Latvijā. Stāsta Latvijas Nacionālā dabas muzeja muzejpedagoģe Una Bērziņa.
Video piemērots bērniem ar vidēju un labu latviešu valodas zināšanu līmeni.Atvēt Ice Cool galda spēle – 2017. gada labākā bērnu galda spēle pasaulē. Stāsta Jānis Grunte no Brain Games.
Video piemērots bērniem ar vidēju un labu latviešu valodas zināšanu līmeni.Atvērt Ciemos pie 2020. gada Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) modelēšanas sacensību uzvarētājiem Siguldas novada Jaunrades centrā. Edgars Bajarūns un Dairis Rihards Irbe radīja Mēness bāzes modeli, kas 92 komandu konkurencē atzīts par labāko.
Video piemērots bērniem ar labu latviešu valodas zināšanu līmeni.
Atvērt Ciemos Robotu Skolā. Matīss Buks, Armands Upenieks un Vitolds Bīriņš stāsta par to, kā radīt pasaulē labākos mega sumo robotus.
Video piemērots bērniem ar labu latviešu valodas zināšanu līmeni.Atvērt “Vai zini terminus?” Spēle 6.-9.klašu skolēniem zināšanu pārbaudei un pilnveidei. Spēle ietver dažādu mācību jomu terminus, kas grupēti gan pēc mācību jomām, gan arī piedāvājot visu jomu terminus jauktā kārtībā (sadaļa Visi termini). Spēlē ir divi līmeņi, kas atšķiras pēc terminu un priekšā pateikto burtu skaita. Veiksmi!
atvērt „Stāsti te un stāsti tur!” Spēle stāstīšanas prasmju pilnveidei 8–12 gadus veciem bērniem
lejuplādēt Digitāls mācību materiāls bēgļiem un patvēruma meklētājiem „Mācāmies latviešu valodu” 7-9 gadi
Atvērt Digitāls mācību materiāls bēgļiem un patvēruma meklētājiem „Mācāmies latviešu valodu” 10–12 gadi
Atvērt Digitāls mācību materiāls bēgļiem un patvēruma meklētājiem „Mācāmies latviešu valodu” 13–14 gadi
Atvērt Digitāls mācību materiāls diasporas skolēniem „Latvija laikā un telpā. Pilsētas” 12–14 gadi
Atvērt Šifrēti teksti darbam ar mācību materiālu „Latvija laikā un telpā. Pilsētas” 12–14 gadus veciem bērniem
lejuplādēt „Atrast – saprast! Radīt – rādīt! Spēlēt – labu vēlēt!ˮ Lugu krājums. Mācību materiāli darbam ar diasporas skolēniem
lejuplādēt „Uzdevumi darbam ar latviešu tautas pasakāmˮ, 1. daļa 8–12 gadus veciem diasporas skolēniem
lejuplādēt „Zīmuļu pasakasˮ Uzdevumi 7–9 gadus veciem diasporas skolēniem
lejuplādēt Attēlu kartītes valodas mācīšanai „Sāksim runāt latviski!ˮ Didaktiskais mācību komplekts tematiski atbilst valodas mācību līdzekļa „Laipa A1ˮ tematiem
lejuplādēt Darba lapas „Labdien”, 1. daļa Darba lapas, 7–9 gadi
lejuplādēt Darba lapas „Labdien”, 2. daļa Darba lapas, 7–9 gadi
lejuplādēt „Latvija drauga acīm” Darba lapas, 6–9 gadi
lejuplādēt „Latvija drauga acīm” Darba lapas, 10–12 gadi
lejuplādēt „Atvērsim vārtus” Mācību grāmata, 13–18 gadi
lejuplādēt „Atvērsim vārtus” E-kurss, 13–18 gadi
atvērt „Atvērsim vārtus” Metodiskie ieteikumi skolotājam
lejuplādēt „Lasāmgrāmata 12–14 gadus jauniem latviešiem pasaulē” Mācību grāmata, 12–14 gadi
lejuplādēt Uzdevumi darbam ar mācību līdzekli „Lasāmgrāmata 12–14 gadus jauniem latviešiem pasaulē” lejuplādēt Recepšu grāmata „Dažādu garšu kulinārijas pulciņš” lejuplādēt Krieķis A., Freimane E. SATIKŠANĀS LITERATŪRĀ 2 Mācību grāmata. Mācību līdzeklis diasporas jauniešiem latviešu literatūras apguvei kultūrvēsturiskā kontekstā. Sagatavots atbilstoši ASV latviešu vasaras vidusskolas “Garezers” 2. klases programmai. Mācību līdzeklis noderēs arī ikvienam, kurš vēlas izzināt latviešu literatūras attīstību. Mācību līdzeklis veidots, ievērojot hronoloģisku dalījumu. Tajā, analizējot literāros darbus, tiek iepazīti G. F. Stendera, G. Merķeļa, Ausekļa, A. Pumpura, E. Veidenbauma, Aspazijas, Raiņa un R. Blaumaņa daiļrades aspekti cilvēka un latviešu tautas veidošanās, attīstības un izaugsmes kontekstā.
lejuplādēt Skolotāja grāmata. Skolotāja grāmata paredzēta Andra Krieķa un Elisas Freimanes mācību līdzeklim “Satikšanās literatūrā 2” latviešu literatūras apguvei kultūrvēsturiskā kontekstā. Sagatavots atbilstoši ASV latviešu vasaras vidusskolas “Garezers” 2. klases programmai. Katram uzdevumam ir padziļināts komentārs skolotājam, kā ar to strādāt, kāds ir sasniedzamais mērķis.
lejuplādēt Krieķis A., Freimane E. SATIKŠANĀS LITERATŪRĀ 3 Mācību grāmata. Mācību līdzeklis diasporas jauniešiem latviešu literatūras apguvei kultūrvēsturiskā kontekstā. Sagatavots atbilstoši ASV latviešu vasaras vidusskolas “Garezers” 3. klases programmai. Mācību līdzeklis noderēs arī ikvienam, kurš vēlas izzināt latviešu literatūras attīstību.
Mācību līdzeklis veidots, ievērojot hronoloģisku dalījumu. Tajā, analizējot literāros darbus, tiek iepazīti A. Brigaderes, J. Jaunsudrabiņa, J. Ezeriņa, V. Plūdoņa, A. Čaka daiļrades aspekti cilvēka un latviešu tautas veidošanās, attīstības un izaugsmes kontekstā.lejuplādēt Skolotāja grāmata. Skolotāja grāmata paredzēta Andra Krieķa un Elisas Freimanes mācību līdzeklim “Satikšanās literatūrā 3” latviešu literatūras apguvei kultūrvēsturiskā kontekstā. Sagatavots atbilstoši ASV latviešu vasaras vidusskolas “Garezers” 3. klases programmai. Katram uzdevumam ir padziļināts komentārs skolotājam, kā ar to strādāt, kāds ir sasniedzamais mērķis.
lejuplādēt „Ko pasaka pasaka” Lasāmā grāmata „Ko pasaka pasaka?”, kas latviešu valodas apguvējiem gan Latvijā, gan ārvalstīs sniedz plašāku ieskatu latviešu valodas, literatūras un kultūras daudzveidībā. Svarīgs priekšnosacījums darbam ar grāmatu ir ļoti laba latviešu valodas prasme, tādēļ ieteicams grāmatu lasīt skolotāja vadībā. Lai grāmatas lietotājiem palīdzētu pārvarēt iespējamās grūtības, lasāmo grāmatu papildina skolotāju grāmata, kurā sniegtas ierosmes dažādiem valodas un lasīšanas uzdevumiem.
Lasāmā grāmata lejuplādēt Skolotāja grāmata lejuplādēt Zumēšana
Atzumēšana Atvērt Zumēšana: Lielā diena, Kurzeme Atvērt Vebināri
Vēstures apguve diasporā Atvērt Tiešsaistes nodarbības 3–5 gadus veciem diasporas bērniem. Vada Mārīte Petrovska un Edīte Fiļimonova “Mārītes skola”, 1. nodarbība (27.03.2021.) atvērt Folkloras vebinārs “Zumēšana: Lielā diena, Kurzeme” (21.03.2021.)
Vada Julgī Stalte un Ēriks Zeps.atvērt Ziemeļeiropas diasporas skolu pieredze: attālinātās mācības Covid-19 laikā (04.10.2020) Atvērt Dienvideiropas un Centrāleiropas diasporas skolu pieredze: attālinātās mācības Covid-19 laikā (10.10.2020) Atvērt Lielbritānijas un Īrijas diasporas skolu pieredze: attālinātās mācības Covid-19 laikā (23.10.2020) Atvērt Videolekcijas
Spēlējam spēles un mācāmies latviešu valodu Idejas pašiem mazākajiem
Atvērt Mācīties latviešu valodu? Tas ir interesanti! Idejas latviešu valodas apguvei 9 – 12 gadus veciem bērniem
Atvērt Mācāmies latviešu valodu kopā! Idejas vecākiem
Atvērt Latviešu valodas aģentūras jaunumi Atvērt „Kabata” Mācību līdzeklis latviešu valodas apguvei 4–7 gadus veciem bērniem
Atvērt „Karuselis” Mācību līdzeklis latviešu valodas apguvei 6–8 gadus veciem bērniem
Atvērt Interaktīvās spēles www.valoda.lv sadaļas „Māci un mācies” interaktīvās spēles
Atvērt Diasporas skolotāju kursi 2016. gadāLatviskuma saglabāšana Atvērt Latvijas Nacionālās bibliotēkas digitālais krājums un Bērnu literatūras centra aktivitātes Atvērt Vērtības 21. gadsimtā Atvērt Vai multiplikācijā var izskaidrot latviskumu? Atvērt Dubultā identitāte – drauds latviskumam? Atvērt Citādi latviskais Atvērt Diasporas skolotāju kursi 2015. gadāPastāvēs, kas pārvērtīsies. Pārmaiņas un jaunais latviešu valodā atvērt Talants, motivētība vai smags darbs: valodu apguves psiholingvistiskie un sociālie aspekti atvērt Valodas traucējumi bilingvāliem bērniem atvērt Skolēns glāstvirsmu laikmetā un izglītības sistēma digitālajā cunami: kurp ejam? atvērt Skolotāja personības resursi emocionālo grūtību pārvarēšanai atvērt Mūzikas, folkloras un latviešu valodas integrēta apguve atvērt Latvijas vēstures, ģeogrāfijas un latviešu valodas integrēta apguve atvērt Vizuālās mākslas, rokdarbu un latviešu valodas integrēta apguve atvērt Ieskats folkloras vakarā atvērt Diasporas skolotāju kursi 2014. gadāLogopēdiskie vingrinājumi skaņu izrunas grūtību novēršanai atvērt Latviešu folkloras radoša apguve atvērt Bērnu filosofiskās domāšanas veicināšana atvērt Mediju izmantošana latviešu valodas apguvē atvērt Valodas un satura integrēta apguve atvērt Vērtēšanas pamatprincipi un pārbaudes darbu gatavošana atvērt Klasvadība diasporas skolās, tās psiholoģiskie aspekti atvērt Starpkultūru izglītībaMultikulturālā daudzveidība Latvijas skolās. Trešo valstu valstspiederīgo skolēnu iekļaušanās mācību darbā un skolas ikdienas dzīvē.
Skolēni atvērt Pedagogi, 1. daļa atvērt Pedagogi, 2. daļa atvērt Salaspils 2. vsk., 1. daļa atvērt Salaspils 2. vsk., 2. daļa atvērt Rīgas 15. vsk. atvērt Vecāki atvērt Ģimenes stāsts atvērt Bērnudārzs „Saulīte”, 1. daļa atvērt Bērnudārzs „Saulīte”, 2. daļa atvērt Diasporas skolotāju pieredzes materiāli
Daina Grase. Radošas idejas darbam ar Imanta Ziedoņa “Krāsainām pasakām” Krāsainā versija. Lejuplādēt Izkrāso pats! Lejuplādēt Māra Muktupāvela „Izzinošas spēles par augiem” dažāda vecuma bērniem un pieaugušajiem Lejuplādēt Inta Dreimane-Riekstiņa. „Mācību materiāls darbam ar diasporas skolēniem: programma un pasākumu scenāriji” Mācību programma 3–5, 6–10 un 11–18 gadus veciem bērniem un pasākumu scenāriji
Lejuplādēt Kristīne Lauriņa. „Mans pašportrets latviski: kas es esmu šajā pasaulē” 16 integrētu latviešu valodas nodarbību apraksti (apgūstamā leksika, uzdevumi, darba lapas, rotaļas u.c.) dažāda vecumposma diasporas bērniem
Lejuplādēt Daina Gross. Uzdevumi darbam ar Gundegas Sējas grāmatu „Kā ES ar OPI braucu LATVIJU lūkoties” Uzdevumi 10–12 gadus veciem bērniem
Lejuplādēt L. Gēmute „Dēka ogulājā” Grāmata paredzēta 5–9 gadus veciem latviešu bērniem Latvijā un pasaulē
Lejuplādēt L. Gēmute „Dēka mežā” Grāmata paredzēta 5–9 gadus veciem latviešu bērniem Latvijā un pasaulē
Lejuplādēt L. Gēmute „Dēka lazdu kalnā” Grāmata paredzēta 5–9 gadus veciem latviešu bērniem Latvijā un pasaulē
Lejuplādēt L. Gēmute „Dēka gurķu dobē” Grāmata paredzēta 5–9 gadus veciem latviešu bērniem Latvijā un pasaulē
Lejuplādēt L. Gēmute „Dēka auzu laukā” Grāmata paredzēta 5–9 gadus veciem latviešu bērniem Latvijā un pasaulē
Lejuplādēt K. Putene. Mācību materiāls darbam ar skolēniem diasporā Lejuplādēt I. Vallenberga. Radošā rakstīšana diasporas skolās: romāns „Nams” Mācību līdzeklis 10–16 gadus veciem diasporas skolēniem
Lejuplādēt G. Neimane. Spēles un uzdevumi latviešu valodas apguvei Mācību materiāli darbam ar diasporas skolēniem
Lejuplādēt Vecākiem
Žurnāls zinātkāriem bērniem “Piedzīvojums grāmatu karaļvalstī” Žurnāls piemērots 6-10 gadus veciem bērniem – individuāli vai grupās. Atvēt Vecāki – bērna pirmie latviešu valodas skolotāji (2017) Informatīvs buklets diasporas vecākiem par daudzvalodības priekšrocībām un izaicinājumiem
lejuplādēt Dzimtās valodas saglabāšana ģimenē: jautājumi un atbildes (2011) lejuplādēt Metodikas skola “PUPA”
Latviešu valodas aģentūras metodikas skola „PUPA” ir veidota ar mērķi sniegt metodisku atbalstu diasporas skolotājiem latviešu valodas mācīšanas jomā.
No 2019. līdz 2021. gadam izveidoti 20 elektroniskie izdevumi „PUPA”, katru izdevumu veltot mācību procesā nozīmīga temata iepazīšanai, ietverot gan teorētiskās zināšanas, gan praktiskus piemērus, gan saites uz noderīgiem materiāliem. „PUPA” arī informē par LVA izdotajiem jaunākajiem mācību un metodiskajiem materiāliem, kā arī sniedz citu noderīgu informāciju. No 2021./2022. mācību gada metodikas skolas dalībnieki tiekas ikmēneša tīmekļsemināros.
Skolotāji, kuri aktīvi iesaistās metodikas skolā, saņem LVA diplomus un latviešu valodas mācīšanai noderīgas balvas.
Par jautājumiem, kas saistīti ar metodikas skolu, lūdzam rakstīt Ivetai Miloslavskai uz e-pastu: iveta.miloslavska@valoda.lv! Jaunākie tīmekļsemināru ieraksti atrodami šeit.
Dažādas latviešu valodas prasmes vienā klasē 12/2023
atvērt Gaismas laiks 11/2023 atvērt Latvijas dzimšanas dienu sagaidot 10/2023 atvērt Latviešu valodas aģentūras jaunākie mācību līdzekļi diasporas skolēniem 9/2023 atvērt Diasporas skolotāju pieredzes stāsti 5/2023
atvērt Vietnes “Tava klase” izmantošana diasporas skolēniem 4/2023
atvērt Tradicionālā un inovatīvā līdzsvars valodas apguves procesā 3/2023
atvērt Rotaļa un spēle kā mācību metode valodas attīstības sekmēšanā 2/2023
atvērt Drāma kā metode latviešu valodas apguves procesā 1/2023 atvērt Lasīsim grāmatu! 12/2022 atvērt Kultūras mantojums un valoda 11/2022
atvērt Bērns nerunā latviski. Kā sākt? 10/2022
atvērt Dažāda vecuma bērni ar atšķirīgām valodas prasmēm: kā mācīties kopā? 9/2022
atvērt Lietpratības pieejas īstenošanas akcenti latviešu valodas nodarbībās 8/2022
atvērt Vieglās valodas pamatprincipi mācību procesā 4/2022 atvērt Skaņu izrunas veidošanās un citu valodu ietekme 3/2022 atvērt Kā bagātināt skolēnu vārdu krājumu? 2/2022 atvērt Valodas un satura integrēta apguve 1/2022 atvērt Kā plānot mācību saturu ilgākam laikam? 12/2021 atvērt Bagātīgā tekstu pasaule 4/2021 lejuplādēt Daudzveidīgie jautājumi 3/2021 lejuplādēt Diskutēsim! 2/2021 lejuplādēt Vārds – saziņas pamats 1/2021 lejuplādēt Mācību līdzekļi attālinātajām mācībām 9/2020
lejuplādēt Vērtēšana latviešu valodas mācību procesā 8/2020
lejuplādēt Diagnosticējošā vērtēšana latviešu valodas mācību procesā 7/2020
lejuplādēt Kā plānot mācību saturu latviešu valodā? 6/2020
lejuplādēt Atgriežamies skolā. Jaunā satura un pieejas ieviešana 5/2020 lejuplādēt Mācāmies latviešu valodu attālināti 4/2020
lejuplādēt Teksta pielāgošana lasītāja vajadzībām 3/2020
lejuplādēt Lasītprasme. Kā strādāt ar tekstu? 2/2020
lejuplādēt Runas darbības veidi. Rakstīšana 1/2020 lejuplādēt Bērnu valodas prasmes līmeņi 7/2019 lejuplādēt CLIL jeb valodas un satura integrēta apguve 06/2019 lejuplādēt Runas darbības veidi. Lasīšana un rakstīšana 5/2019 lejuplādēt Runas darbības veidi. Runāšana 4/2019 lejuplādēt Runas darbības veidi 3/2019 lejuplādēt Dažādas pieejas nodarbību plānošanā 2/2019 lejuplādēt Tematiskā pieeja valodas apguvē 1/2019 lejuplādēt Metodikas skolas “Pupa” dalībnieku pieredze lejuplādēt - Cietie riekstiLatviešu valodas aģentūra katru gadu organizē prāta spēļu turnīru diasporas jauniešiem un pieaugušajiem “Cietie rieksti latviešiem pasaulē”. Publicējam spēļu ierakstus, kas ļaus izzināt Latviju un noderēs arī diasporas nedēļas nogales skolām mācību procesā.2023. gads
Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Pirmā spēle. Atvēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Otrā spēle. Atvēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Trešā spēle. Atvēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Ceturtā spēle. Atvēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Piektā spēle. Atvēt 2022. gadsCietie rieksti latviešiem pasaulē. Pirmā spēle. Atvēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Otrā spēle. Atvēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Trešā spēle. Atvēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Ceturtā spēle. Atvēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Piektā spēle. Atvēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Fināls. Atvēt Pareizās atbildes Atvērt 2021. gadsCietie rieksti latviešiem pasaulē. Pirmā spēle. Atvēt Pareizās atbildes Lejuplādēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Otrā spēle. Atvēt Pareizās atbildes Lejuplādēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Trešā spēle. Atvēt Pareizās atbildes Lejuplādēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Ceturtā spēle. Atvēt Pareizās atbildes Lejuplādēt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Piektā spēle. Atvēt Pareizās atbildes Lejuplādēt 2020. gadsCietie rieksti latviešiem pasaulē. Pirmā spēle. Atvēt Pareizās atbildes Atvērt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Otrā spēle. Atvēt Pareizās atbildes Atvērt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Trešā spēle. Atvēt Pareizās atbildes Atvērt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Ceturtā spēle. Atvēt Pareizās atbildes Atvērt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Piektā spēle. Atvēt Pareizās atbildes Atvērt Cietie rieksti latviešiem pasaulē. Fināls. Atvēt - Materiāli tiešsaistes nodarbībām
Latviešu valodas tālmācības programma diasporas bērniem un jauniešiem Lejuplādēt Diagnosticējošie darbi skolēniem, mācoties attālināti Skolotāju metodiskajam atbalstam ir izstrādāti diagnosticējošo darbu paraugi un to vērtēšanas kritēriji. Diagnosticējošo darbu mērķis ir konstatēt katra skolēna klausītiesprasmi, runātprasmi, lasītprasmi, rakstītprasmi un analizēt viņa valodas attīstības dinamiku, kā arī iegūtos rezultātus izmantot mācību procesa mērķtiecīgai plānošanai un īstenošanai.
Ceļojam pa Latviju Lejuplādēt Es ceļoju un stāstu par saviem ceļojumiem Lejuplādēt Es skolā Lejupladēt Mājā un ģimenē lejuplāde Vasaras ceļojumi lejulādēt - Valodas līmeņu apraksti
Latviešu valodas prasmes pamatlīmenis 7–10 gadus un 11–15 gadus veciem skolēniem Lejuplādēt - Valodas spēļu klubs
Latviešu valodas aģentūras Valodas spēļu klubs aktīvi darbojas kopš 2020. gada janvāra. Katru mēnesi aicinām piedalīties konkursā, pilnveidojot latviešu valodas prasmes. Esam apkopojuši konkursus vienuviet, mudinot tajos ietvertos uzdevumus izmantot arī turpmāk. Veiksmi!
- Žurnāli zinātkāriem bērniem
Žurnāls zinātkāriem bērniem “Pasaka par zelta vērdiņu”. Žurnāls veidots par Kārļa Skalbes “Pasaka par vērdiņu”. Žurnālā ietverta gan pasaka, gan daudzveidīgi uzdevumi teksta izpratnes veicināšanai un vārdu krājuma paplašināšanai. Papildus aicinām izmantot Rīgas kinostudijas (1969) animācijas filmu “Pasaka par vērdiņu”, klausīties pasakas LSM bērnistabā: Veras Singajevskas ierunātā pasaka un jaunāks pasakas ieraksts. lejuplādēt Žurnāls zinātkāriem bērniem “Kā lapsēns iemācījās rakstīt. Žurnālā ietverti daudzveidīgi uzdevumi klausīšanās, lasīšanas, rakstīšanas un runāšanas prasmju apguvei. lejuplādēt Žurnāls zinātkāriem bērniem “Žagata un alfabēts”. Žurnālā ietverti radoši uzdevumi bērniem klausīšanās, lasīšanas, rakstīšanas un runāšanas prasmju apguvei. lejuplādēt Žurnāls zinātkāriem bērniem “Latviešu tautas pasakas”. Žurnāls piemērots 6-10 gadus veciem bērniem. Žurnālā ietverta pasaka, komikss un radoši uzdevumi. lejuplādēt Žurnāls zinātkāriem bērniem “Piedzīvojums grāmatu karaļvalstī”. Žurnāls piemērots 6-10 gadus veciem bērniem – individuāli vai grupās. lejuplādēt
Latviešu valoda
Latviešu valoda ir dzimtā valoda aptuveni 1,5 miljoniem cilvēku. No tiem 1,38 miljoni dzīvo Latvijā, bet pārējie ASV, Krievijā, Austrālijā, Kanādā, Lielbritānijā, Vācijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Brazīlijā un nelielā skaitā arī citās valstīs.
Latviešu valoda pieder indoeiropiešu valodu saimei un kopā ar lietuviešu valodu veido baltu valodu grupu.
Latviešu valodā ir trīs dialekti - lībiskais dialekts, vidus dialekts un augšzemnieku dialekts. Latviešu literārās valodas pamatā ir vidus dialekts.