Sirsnīga tikšanās Ķekavā

Par tikšanos ar Baškevicu ģimeni stāsta skolotāja Dace Anstrate: “Mēs, trīs Floviņa skolotājas, ciemojāmies Ķekavā pie Baškevicu ģimenes, kas dzīvo Zambijā.

Patlaban latviešu valodu LVA nodarbībās apgūst 3 bērni no ģimenes. Māra mācās manā grupā, Anna Līna – skolotājas Sigitas grupā un Krišs – skolotājas Jolantas grupā.
Tikām aicinātas uz vēlajām brokastīm ļoti viesmīlīgās mājās. Ģimene nesen ar piedzīvojumiem bija atgriezusies no Zambijas. Mūsu ierašanās rītā beidzot bija atceļojuši koferi, kuri tālajā ceļā bija apmaldījušies. Tajos arī mums bija glītas dāvaniņas no Zambijas: pīti groziņi un galdautiņi afrikāņu stilā. Katrs skolēns bija izvēlējies, viņaprāt, savai skolotājai piemērotāko galdautiņa krāsu un zīmējumu, man bija ar zebriņu. Meitenes bija izcepušas gardu kūku un ātro picu ar lasi un tomātiem.
Vēlās brokastis saulainā terasītē mīļu cilvēku pulciņā noritēja iedvesmojošā un patīkamā gaisotnē. Un mēs (bērni, vecāki, skolotājas) jutāmies kā komanda, kuru vieno priecīgā latviešu valoda.