Notikumi

Aizvadīta latviešu valodas tālmācības skolotāju konference

No 2020. gada 13. jūlija līdz 15. jūlijam  tiešsaistē norisinājās konference lva.classflow.lvpieredze, izaicinājumi un iespējas. Konferenci organizēja Latviešu valodas aģentūra (LVA) sadarbībā ar izglītības uzņēmumu “Lielvārds”. Konferenci finansēja Latviešu valodas aģentūra no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”.

Konferences mērķauditorija bija skolotāji, kuri 2019. un 2020. gadā ir apguvuši lva.classflow.lv vidi LVA organizētajos kursos. Patstāvīgam darbam ir sagatavoti 66 skolotāji, no kuriem 50 ir diasporas, 16 – Latvijas skolotāji. Konferences mērķis bija izklāstīt pieredzi, ko apguvuši tālmācības skolotāji, izmantojot lva.classflow.lv vidi,  sniegt teorētisku un praktisku atbalstu, kā arī iedvesmot skolotājus – gan tos, kuri jau strādā ar diasporā dzīvojošajiem bērniem, gan tos, kuri vēl tikai domā sākt savu darbību, mācot valodu attālināti.

Konferencē piedalījās dalībnieki no 16 valstīm (ASV, Austrālijas, Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotās Karalistes, Norvēģijas, Zviedrijas, Somijas, Vācijas, Turcijas, Krievijas, Īrijas, Kanādas, Grieķijas, Austrijas, Francijas, Itālijas un Latvijas). Trīs dienu laikā dalībniekiem tika piedāvāta ļoti plaša un daudzveidīga programma: viņi iepazinās ar jaunāko LVA pētījumu rezultātiem un ieteikumiem, kā diasporas bērniem palīdzēt saglabāt un apgūt latviešu valodu un etniskās kultūras tradīcijas, kā mācību procesā veicināt radošumu un atklāt efektīvas mācīšanās noslēpumus. Konferences laikā tika piedāvātas LVA tālmācības skolotāju meistarklases, praktiska nodarbība par to, kā mācību procesu ZOOM vidē padarīt daudzveidīgāku un interesantāku.

Par savām izjūtām un pieredzi, sākot vadīt tālmācības nodarbības, un darba rezultātiem stāstīja Latvijas, Ņūdžersijas Latviešu skolas (ASV) un Bergenas nedēļas nogales skolas “Bergausis” (Norvēģija) skolotājas. Vairākas nodarbības bija paredzētas gan tehniskajiem, gan metodiskajiem ClassFlow vides izmantošanas aspektiem, kā arī iepazīstināšanai ar jau aprobētajiem mācību materiāliem.

Katras dienas noslēgumā dalībnieki sniedza izvērtējumu, dažus atzinumus var izlasīt raksta noslēgumā. Pēc konferences rīkotāji ir saņēmuši daudzus pateicības vārdus un vēlējumus un arī saka milzīgu paldies gan dalībniekiem, gan visiem tiem, kuri iesaistījās konferences plānošanā, sagatavošanā un īstenošanā. Šis patiesi bija izaicinājums, kas, darbojoties kopā, kļuva par brīnišķīgu piedzīvojumu un vērtīgu pieredzi visiem.

Katram skolotājam ceļamaizē izskanēja vēlējums:
“Ja ir sajūta, ka gribas ClassFlow mēģināt, kāpiet pāri savām un citu šaubu robežām un dariet! Dariet un saprotiet, ka varat! Un vienlaikus paturiet prātā un sirdī,  ka “ClassFlow pieredze ir individuāla, bet neviens skolotājs nav viens pats savās problēmās un panākumos” (arī citāts no konferences dalībnieka dienas izvērtējuma).”

Vienlaikus ar gūto pieredzi rodas jaunas idejas, kā arī turpmāk uzturēt šo saikni un kā piedāvāt savu atbalstu skolotājiem, kuri māca valodu tiešsaistē, lai pēc iespējas vairāk valodas apguvēju pasaulē satiktu SAVU SKOLOTĀJU.

Uz tikšanos nākamgad 2. tālmācības skolotāju konferencē!

 

Konferences dalībnieku atziņas:

Ļoti bagātīgs informācijas klāsts jau pirmajā dienā. Lektoru – skolotāju pieredze iedvesmo. Gandrīz ir tā, ka gribas mesties un gatavot jaunas nodarbības.

Milzīgs prieks, ka ar ClassFlow strādā visur un ir iepriecinošs rezultāts. Cik daudz mēs varam mācīties viens no otra! ClassFlow skolotāju komanda ir radošu, darbīgu un uzņēmīgu cilvēku komanda.

Ieguvu milzum daudz ideju, kā strādāt tālāk. Ieguvu arī apziņu, ka nav viena noteikta veida, kā strādāt ClassFlow vidē, katram ir savs veids, savi rīki, savas lietas, kas darbojas tieši ar SAVIEM skolniekiem.

Tā tiešām bija unikāla iespēja atkal uzzināt, papildināt savas zināšanas  un  pilnveidoties.

Latviešu valoda ir dzirdama visā pasaulē. Soma.lv atvieglo gatavošanos nodarbībām. Katrs sākums ir jauns un interesants, vajag tikai sadūšoties darīt!

Iedvesmoja lekcija par radošumu, jo nekad par to nebiju iedomājusies tik dziļi.

Biju pārsteigta par lasītprasmes daudzveidīgajiem aspektiem. Ļoti interesanta un pārdomāta lekcija. Uzzināju daudz jaunu lasītprasmes veicināšanas vingrinājumu.

Ir ļoti daudz darbošanās ideju un iespēju, vajag tikai darīt. Un vēl – ja kaut kas tehniski neizdodas, saglabāt mieru.

Prieks redzēt un dzirdēt līdzīgi domājošos un darošos. Tik daudz ideju, ka nevaru sagaidīt savu nākamo stundu!

Radošums ir kapitāls. Neturi sveci zem pūra un dalies ar izveidotajām nodarbībām! Radi priecīgas nodarbības! Viss vienkāršais ir ģeniāls! Dari no sirds un ar mīlestību, un viss sanāks!

No sirds vēlos pateikties par brīnišķīgo konferenci: daudzveidīgo, bagāto saturu, neizsmeļamām, iedvesmojošām idejām. Tas bija tik ļoti, ļoti vērtīgi man un noteikti daudziem citiem skolotājiem, kas vērojām šo visu no malas, bet droši, ka būs noderīgi mūsu turpmākajā darbā.

 

Informāciju sagatavoja LVA tālmācības projekta vadītāja Santa Kazāka