Izsludinām pieteikšanos Eiropas diasporas skolu finansējumam!

Lai stiprinātu latvietību diasporā bērnu un jauniešu vidū, Eiropas Latviešu apvienība (ELA) un Latviešu valodas aģentūra (LVA) izsludina konkursu Eiropas diasporas skolu finansiālajam atbalstam 2023. gadā.
Finansējumam var pieteikties latviešu diasporas skolas, kuras darbojas Eiropā vai tās kaimiņreģiona valstīs ārpus Latvijas un kuras atbilst konkursa finansējuma saņēmēju atlases kritērijiem.
Finansējumu Eiropas skolu atbalstam nodrošina LVA no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programmas “Valsts valodas politika un pārvalde”. Finansējuma kopējais apjoms ir 104 580 EUR, ko paredzēts piešķirt vismaz 35 diasporas latviešu skolām Eiropā. Finansējuma periods: no 2023. gada 1. janvāra līdz 2023. gada 31. decembrim.
Ar finansējuma saņemšanas kritērijiem un attiecināmo izdevumu veidiem detalizēti var iepazīties konkursa nolikumā šeit.
Pieteikumi finansējumam tiek pieņemti līdz 2023. gada 5. marta plkst. 24.00 pēc Latvijas laika.
Pieteikšanās anketa skolu finansējumam atrodama šeit.
Diasporas skolas, kas gatavojas pieteikties finansējumam, ELA aicina uz informatīvi skaidrojošu tiešsaistes semināru ceturtdien, 2023. gada 23. februārī, plkst. 21.00 pēc Latvijas laika. Pieteikšanās semināram šeit.

Finansiālais atbalsts diasporas skolām pieejams jau kopš 2013. gada, bet līdzšinējā apmērā – kopš 2021. gada saskaņā ar Ārlietu ministrijas izstrādāto un Ministru kabineta apstiprināto Plānu darbam ar diasporu 2021.–2023. gadā.