Pamatskolai
Metodiskie materiāli
Latviešu valodas stāstsMateriālu kopa 7.-12. klašu skolēniem. Darbs ar materiāliem palīdz apzināties latviešu valodas attīstības gaitu un valodas nozīmi valsts izveidē un pastāvēšanā.
Materiālu kopā ietvertas idejas nodarbībām, uzdevumi skolēniem, kā arī izziņas materiāli par latviešu valodu video formātā.Idejas nodarbībām Atvērt Video “Latviešu valodas stāsts” teksts Atvērt InfografikaLatviešu valodas statuss Latvijā līdz neatkarības atjaunošanai Atvērt Infografika Latviešu valodas statuss Latvijā pēc neatkarības atjaunošanas Atvērt Elektroniska latviešu valodas vārdnīcaAtvērt Skolotāja grāmatasLatviešu valoda mazākumtautību skolā. 4. klase. Skolotāja grāmata. Izdošanas gads: 2010. Metodiskais līdzeklis komplektā ar mācību grāmatu “Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 4. klase”
Lejuplādēt Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 5. klase. Skolotāja grāmata. Izdošanas gads: 2009. Metodiskais līdzeklis komplektā ar mācību grāmatu “Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 5. klase.”
Lejuplādēt Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 6. klase. Skolotāja grāmata. Izdošanas gads: 2009. Metodiskais līdzeklis komplektā ar mācību grāmatu “Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 6. klase”.
Lejuplādēt Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 7. klase. Skolotāja grāmata. Izdošanas gads: 2010. Metodiskais līdzeklis komplektā ar mācību grāmatu “Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 7. klase”
Lejuplādēt Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 8. klase. Skolotāja grāmata. Izdošanas gads: 2012. Metodiskais līdzeklis komplektā ar mācību grāmatu “Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 8. klase”.
Lejuplādēt Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 9. klase. Skolotāja grāmata. Izdošanas gads: 2013. Metodiskais līdzeklis komplektā ar mācību grāmatu “Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 9. klase”.
Lejuplādēt Mācību līdzekļi
Svētki un godi Mācību līdzeklis ietver svētku, atceres dienu, gadskārtu, tradīciju aprakstus, papildmateriālus, kā arī vingrinājumus un uzdevumus.
lejuplādēt Domātprieks Integrēts mācību metodiskais līdzeklis, kurš palīdzēs kvalitatīvas domāšanas attīstības, saskarsmes prasmju un sevis izzināšanas veicināšanai pamatskolā (10-13 gadu vecumā) sešu dažādu mācību priekšmetu stundās. Dabas zinātne, vēsture, valoda, vizuālā māksla, matemātika un mūzika grāmatā tiek saistītas ar filosofisku jautājumu un metodes palīdzību.
Skolotāja grāmata
lejuplādēt Cēloņi un sekas Skolēna grāmata
lejuplādēt Daļa un veselums Skolēna grāmata
lejuplādēt Esošais un neesošais Skolēna grāmata
lejuplādēt Laiks un telpa Skolēna grāmata
lejuplādēt Vērtības Skolēna grāmata
lejuplādēt Pamatskolas vecuma bērniem izstrādātos mācību materiālus skatīt šeit Atvērt Videostundas
Darbības vārds Pavēles izteiksme
Atvērt Darbības vārds Darbības vārda pareizrakstība a, ā
Atvērt Darbības vārds Darbības vārda pareizrakstība
Atvērt Darbības vārds Laiks, skaitlis, persona
Atvērt Darbības vārds Konjugācijas
Atvērt Darbības vārds Jēdziens un būtība
Atvērt Darbības vārds Pirmatnīgs un atvasināts darbības vārds
Atvērt Darbības vārds Vajadzības izteiksme
Atvērt Darbības vārds Atstāstījuma izteiksme
Atvērt Darbības vārds Vēlējuma izteiksme
Atvērt Darbības vārds Īstenības izteiksme
Atvērt Lietvārds Jēdziens, dzimte, skaitlis
Atvērt Lietvārds Locījumi
Atvērt Lietvārds Pareizrakstība
Atvērt Lietvārds Deklinācijas
Atvērt Lietvārds Spēles 1
Atvērt Lietvārds Spēles 2
Atvērt Dabaszinības 6. klasē Ādažu Brīvā Valdorfa skola
Atvērt Ķīmija 9. klasē Ādažu Brīvā Valdorfa skola
Atvērt Māksla 5. klasē Ādažu Brīvā Valdorfa skola
Atvērt 4. klase
Cienījamie LAT2 skolotāji!
Atbalstot jūs jaunā mācību satura īstenošanā, esam izdevuši mācību līdzekļu komplektu “Latviešu valodas mazākumtautību skolā. 1. klase”, drīzumā vietnē Māci un mācies latviešu valodu ievietosim mācību līdzekļu komplektu “Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 7. klase”, autori turpina izstrādāt arī 2. un 8. klases mācību līdzekļus mazākumtautību skolai latviešu valodas apguvei.
Šobrīd piedāvājam mācību materiālus skolotājiem latviešu valodas un literatūras mācību priekšmeta īstenošanai 4. klasē mazākumtautību skolā.
Mācību materiāli veidoti mācību satura īstenošanai atbilstoši mācību priekšmeta programmas paraugam „Latviešu valoda un literatūra izglītības iestādēs, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmas, 1.‒9. klasei” (mācību priekšmeta programmas paraugs izstrādāts Eiropas Sociālā fonda projektā „Kompetenču pieeja mācību saturā”).Mācību materiālus publicēsim pa daļām.
Latviešu valoda un literatūra mazākumtautību skolā2. temats “Mēs mājās”
Manas intereses
Kādas var būt dienasgrāmatas?
Kas ir sižets?
Ko cilvēki kolekcionē?
Ko tu lasi?
Kurš sporta veids tev patīk?Lejuplādēt 3. temats “Mēs mājās”
Ko brīvajā laikā dara ģimenes locekļi? Ko jūs darāt kopā?
Runāsim par ēdienu gatavošanu!Lejuplādēt Mācību līdzekļu komplekts 7. klasei
Cienījamie mazākumtautību skolotāji!
Piedāvājam mācību līdzekļu komplekta Latviešu valoda mazākumtautību skolā. 7. klase. Mācību grāmata un Laviešu valodas mazākumtautību skolā. 7. klase. Darba burtnīca elektronisko versiju. Mācību līdzekļu komplekts veidots saskaņā ar sasniedzamajiem rezultātiem latviešu valodā 3., 6., 9. klasē skolās, kas īsteno mazākumtautību izglītības programmas. Skatīt šeit.
Interaktīvi mācību materiāli 7. klasei1. Sarunas, sarunas… Atvērt 2. Es un apkārtējie Atvērt 3. Svētki mums visiem Atvērt 4. Dots devējam atdodas
Atvērt 5. Informācijas pasaule Atvērt 6. Atmiņu labirintos Atvērt 7. Citius altius fortius Atvērt 8. Mana zeme Latvija Atvērt Atbalsta materiāls pedagogam (atbildes) Atvērt Mācību grāmata. 1.–4. nodaļa Lejuplādēt Darba burtnīca. 1.–4. nodaļa Lejuplādēt Mācību grāmata 5.-8. nodaļa Lejuplādēt Darba burtnīca 5.-8. nodaļa Lejuplādēt LVA resursi
Latviešu valodas rokasgrāmata Rokasgrāmata ir informatīvs mācību palīglīdzeklis, kurā iespējams sameklēt atbildes uz daudziem valodas jautājumiem. Piedāvāti interaktīvi testi un uzdevumi zināšanu pārbaudei un nostiprināšanai.
Bibliotēkā apkopots literatūras saraksts, kur norādīti gan teorētiskie un citi avoti, kas izmantoti rokasgrāmatas satura un uzdevumu izstrādē, gan arī zināšanu paplašināšanai noderīgie pētījumi.Lejuplādēt Valodas konsultācijas Atbildes uz aktuāliem jautājumiem par latviešu valodas pareizrunu un pareizrakstību, gramatiku un leksiku, stilistiku un valodas kultūru.
Lejuplādēt Akciju vietne Vietne, kurā sabiedrībai ir iespēja iesaistīties latviešu valodai veltītos digitālos pasākumos un aktivitātēs, kā arī izzināt īstenoto valodas akciju rezultātus.
Lejuplādēt Lingvistiskā karte Lietotne ir veidota kā elektronisks informatīvs mācību palīglīdzeklis latviešu valodniecībā, sniedzot latviešu valodniecības vēstures izklāstu hronoloģiskajā, tematiskajā un nozaru, apakšnozaru un personāliju aspektā.
„Lingvistiskajā kartē” ievietotas satura vienības par personālijām, notikumiem, vietām, izdevumiem un korpusiem. Informāciju papildina bagātīgs ilustratīvais materiāls (audio un video teksti, attēli un valodas piemēri).Lejuplādēt
Latviešu valoda
Latviešu valoda ir dzimtā valoda aptuveni 1,5 miljoniem cilvēku. No tiem 1,38 miljoni dzīvo Latvijā, bet pārējie ASV, Krievijā, Austrālijā, Kanādā, Lielbritānijā, Vācijā, Lietuvā, Igaunijā, Zviedrijā, Brazīlijā un nelielā skaitā arī citās valstīs.
Latviešu valoda pieder indoeiropiešu valodu saimei un kopā ar lietuviešu valodu veido baltu valodu grupu.
Latviešu valodā ir trīs dialekti - lībiskais dialekts, vidus dialekts un augšzemnieku dialekts. Latviešu literārās valodas pamatā ir vidus dialekts.