Uz sākumu
< atpakaļ

Kuldīga

Vēsturiski Latvijā ir četri reģioni: Kurzeme, Vidzeme, Zemgale un Latgale. Katrā no reģioniem ir skaistas pilsētas ar savu vēsturi un tagadni. Viena no skaistākajām Kurzemes pilsētām ir Kuldīga. Tā atrodas Ventas krastā.

Kuldīgai ir sena vēsture.

Īpaša ir Kuldīgas vecpilsēta. Skaistā Kuldīgas vecpilsēta Ventas senlejā ir pilsētbūvniecības ansamblis. Tas kopš 2011. gada ir atrodams UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā. Tāpēc Kuldīgā ir stingri noteikumi, ko drīkst un ko nedrīkst darīt.

Pilsētā pastāvīgi notiek restaurācijas darbi. Īpaši tiek atjaunotas vecpilsētu ēku durvis. Ir izveidota „durvju glābšanas programma”. Astoņpadsmitajā un deviņpadsmitajā gadsimtā dzelzceļa pilsētā nebija, tāpēc jaunās tehnoloģijas šeit netika ievestas. Durvīs var saskatīt senās amatniecības pēdas. Pašlaik ir restaurētas septiņpadsmit durvis. Apmēram reizi gadā tas piesaista papildspēkus un atjauno kādu pilsētas vēsturisku celtni.

Kuldīgā ir Restaurācijas centrs. Tas nodarbojas arī ar pilsētas iedzīvotāju izglītošanu.

Tāpēc pašlaik restaurācijas un seno ēku saglabāšanā piedalās arī paši iedzīvotāji.

Kuldīgas restaurācijas centrs 2013. gadā saņēma Eiropas Savienības kultūras mantojuma balvu Europa Nostra. Tā ir nevalstiska organizācija, kura darbojas kultūras mantojuma labā.