Jaunumi janvārī

Jaunums - digitāls mācību materiāls diasporas skolēniem „Latvija laikā un telpā. Latvijas ūdeņi”
Mācību materiāls "Latvijas ūdeņi" ietver daudzpusīgu informāciju un interesantus mācību uzdevumus par Baltijas jūru, Latvijas upēm, ezeriem, ūdenskritumiem un purviem.
Vai zināji, ka ūdens klāj 3,62% no Latvijas teritorijas, lielākā daļa upju un ūdenskritumu radusies Velna tumšo nodomu dēļ, bet purvi glabā daudz noslēpumu? Vēlam veiksmi un daudz interesantu mirkļu, iepazīstot Latvijas ūdeņus!
Autori: S.Kivleniece, Z.Dambe, L.Valdmane

Saite uz materiālu


Latviešu valodas prasmes pamatlīmenis 7–10 gadus un 11–15 gadus veciem skolēniem.
Ilze Auziņa, Aira Priedīte, Arvils Šalme.

2018. gadā LVA izdeva latviešu valodas prasmes līmeņu aprakstus pieaugušajiem. Papildus latviešu valodas prasmes līmeņu aprakstiem pieaugušajiem tika sagatavoti latviešu valodas prasmes līmeņu apraksti skolēniem divos vecumposmos: 7–10 un 11–15 gadus veciem valodas apguvējiem. Šajā izdevumā var iepazīties ar latviešu valodas prasmes līmeņu aprakstu 7–10 un 11–15 gadus veciem skolēniem. Tie ir domāti latviešu valodas speciālistiem, grāmatu un programmu autoriem, skolotājiem un citiem interesentiem.

Saite uz materiālu


Spēle "Vārdiņš, vārdiņš, teikumiņš"
Esam izstrādājuši jaunu latviešu valodas apguves spēli „Vārdiņš, vārdiņš, teikumiņš”, ko ērti spēlēt ne vien datorā, bet arī mobilajās ierīcēs. Spēle piemērota pirmsskolas un sākumskolas skolēniem. Spēlē bērni pilnveido latviešu valodas vārdu krājumu, apgūst gramatiskās formas, mācās raksturot attēlos redzamās situācijas. Spēlē ir trīs grūtības pakāpes, veidojamā teikuma garums nosaka spēles grūtības pakāpi – trīs, četri vai pieci vārdi teikumā.

Saite uz materiālu
Veiksmi teikumu veidošanā!


Ar prieku informējam, ka esam ceļā uz pārmaiņām!
Pēc 5 gadu aktīva darba vietne "Māci un mācies latviešu valodu" jau pavisam drīz iegūs jaunu veidolu. Pārmaiņas ir veids, kā kļūt Jums vēl ērtākiem, noderīgākiem un vieglāk izmantojamiem. Savus ierosinājumus vietnes uzlabošanai aicinām sūtīt uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.


© Latviešu valodas aģentūra 2015 
Visas tiesības aizsargātas